lombard
12:08
351

Karateçilərimiz Moskvadan 2 qızıl və bir bürünc medalla dönür

Karateçilərimiz Moskvadan 2 qızıl və bir bürünc medalla dönür
Karateçilərimiz Moskvadan 2 qızıl və bir bürünc medalla dönür
Karateçilərimiz Moskvadan 2 qızıl və bir bürünc medalla dönür
Azərbaycan Milli Karate Federasiyasından Trend-ə verilən məlumata görə, Rafael Ağayev (-75 kq) və İrina Zaretska (-68 kq) qızıl, Nuranə Əliyeva (-50 kq) isə bürünc mükafata sahib olub.

Meqasport Arena kompleksində Karate1 Premyer Liqa turnirləri seriyasından mövsümün altıncı mərhələsində 85 ölkədən 642 karateçi iştirak edib. Bu nəticə ilə Azərbaycan 3-cü yeri tutub.

Azərbaycan Milli Karate Federasiyasının prezidenti Yaşar Bəşirov mükafatlandırma mərasimində iştirak edib. Beynəlxalq hakimlərimiz Cahangir Babayevlə Anar Abdullayev final görüşləri ilə birgə, digər məsul qarşılaşmaları idarə edən hakimlər arasında olublar.

Mükafat qazanan, eləcə də medallardan kənar qalan idmançılarımızın çıxışlarından nəticələri təqdim edirik:
- 75 kq, əvvəlki döyüşləri

Rafael Ağayev

1. R.Ağayev - Yassin Sekuri (Mərakeş) - Qulam Abbas Saadi (Pakistan) 1:0

2. R.Ağayev - Rodriqo İbanez (İspaniya) 1:0

3. R.Ağayev - Matus Lieskovski (Slovakiya) 1:0

Yarımfinal

4. R.Ağayev - Bəhmən Əsgəri (İran) 2:0

Final (bazar günü)

5. R.Ağayev - Yermek Aynəzərov (Qazaxıstan) 1:0
- 68 kq, əvvəlki döyüşləri

İrina Zaretska

1. İ.Zaretska - Natalia Spiqolon (Braziliya) 1:0 (ikinci dövrə)

2. İ.Zaretska - Ketrin Pederson (Danimarka) 4:0

3. İ.Zaretska - Linqlinq Tang (Çin) 3:0

Yarımfinal

4. İ.Zaretska - Marina Pakoviç (Monteneqro) 3:0

Final
5. İ.Zaretska - Qonq Li (Çin) 5:0

-50 kq

Nuranə Əliyeva, əvvəlki döyüşləri

1. N.Əliyeva - Endo Çinatsu (Yaponiya) 3:3

2.N.Əliyeva - Lusia Kovaçikova (Slovakiya) 7:2

3. N.Əliyeva - Sara Hubriç (ALmaniya) 1:1

Təsəlliverici görüşlər

4. N.Əliyeva - Çeili Qonsales (Qvatemala) 4:0

5. N.Əliyeva - Pisard May-Li (Fransa) 7:0

Bürünc medal uğrunda görüş

6. N Əliyeva - Miho Miyahara (Yaponiya) 8:8

BÖLMƏNİN DİGƏR XƏBƏRLƏRİ